1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
Ola Olka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 23164

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-08-09, 08:02   Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
ewas napisał/a:
Chciałabym się cofnąć w czasie jak Mama jeszcze żyła. Nawet jak była chora. Poczuć jej dotyk - potrzymać za rękę. Może to głupie co piszę - egoistyczne. Może tak. Ale tak myślę.
To wcale nie jest głupie ani egoistyczne. Wszyscy tęsknimy - tak czy inaczej - za rodzicami którzy odeszli. W momencie kiedy oni umierają przestajemy być po prostu czyimiś dziećmi - ten czas zamyka się na zawsze.
Te uczucia bólu będą powoli coraz mniej intensywne a kiedyś zamienią się w słodkie wspomnienia o dzieciństwie. Przesyłam uściski.
  Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
Ola Olka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 23164

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-11, 10:17   Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
ewas bardzo mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
Ola Olka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 23164

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-23, 08:43   Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
ewas napisał/a:
Niestety mama nie będzie miała już podanej drugiej radioterapii bo są duże przerzuty w płucach.
TK potwierdza progresję choroby, przykro mi. Wynika z tego że leczenie po prostu nie działa i nie ma sensu narażać pacjenta na dalsze skutki uboczne.
ewas napisał/a:
wiem, że w pewnym momencie nie można już nic zrobić.... czy to już ten czas?.
Teraz pozostaje łagodzić objawy choroby na ile się jeszcze da. Jeżeli mama chce być sama to zostawcie ją samą, w spokoju - wystarczy tylko doglądać czy coś się nie dzieje. Spełniajcie życzenia... Zyczę wiele siły.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
Ola Olka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 23164

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-16, 13:33   Temat: dlaczego radioterapia paliatywna?
ewas napisał/a:
Mama ma prawie 72 lata. Dlaczego nie chemia? albo radioterapia "normalna"?
Gdyby wdrożono leczenie radykalne ("normalne") wtedy w wypadku twojej mamy gdzie guz jest nieresekcyjny (nacieki na sąsiadujące narządy i przerzuty do węzłów chłonnych) zostałaby zastosowana zapewne chemioterapia która byłaby tu leczeniem z wyboru. Wiek mamy nie ma tu znaczenia, na forum jest wiele przypadków osób w podobnym wieku którzy są leczeni radykalnie. Decydującym faktorem do podjącia takiej a nie innej decyzji jest stan zaawansowania choroby oraz stan pacjenta i ewentualnie choroby towarzyszące.

Przykro mi że taka decyzja została podjęta. Jeżeli masz wątpliwości to można zasięgnąć porady u innego lekarza nawet idąc samemu tylko z dokumentacją mamy.
Tak czy tak załatw HD pomogą wam przy zwalczaniu bólu i leczeniu objawowym
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group